// دلیل صدای بوق در اینورتر | شرکت دانش بنیان نیرونوین

دلیل صدای بوق در اینورتر

در سایر مقالات نیرونوین در مورد اینورتر، کاربردهای آن، خطاهای انواع اینورتر و راهکارهای برطرف کردن آنها به طور کامل صحبت کردیم. در این مقاله نیز قصد داریم تا در مورد یکی از رایج ترین مواردی که در اینورتر ها رخ می دهد صحبت کنیم. شنیدین صدای بوق در اینورتر به تنهایی بد نیست بلکه هشداری است که اپراتور را از یک مشکل با خبر می کند. صدای بوق درایو همانند سردرد انسان هاست. سردرد به تنهایی بیماری نیست، بلکه هشداری ست برای یک بیماری و یا بروز یک مشکل در بدن. در ادامه به دلایلی که منجر به بروز بوق ممتد در اینورتر می شوند می پردازیم.

ترمینال های ورودی و خروجی در اینورتر

علت صدای بوق اینورتر چیست؟

دو دلیل اصلی وجود دارد که منجر به بروز صدای بوق ممتد در درایو می شوند. در ادامه به بررسی این دو دلیل بروز خطا می پردازیم.

۱- اینورترها برای عملکرد خود نیازمند باتری هستند. گاهی اوقات شنیده شدن صدای بوق به دلیل این است که باتری اینورتر ضعیف شده و با ایجاد صدای سوت ممتد شما را از این مشکل با خبر می کند.

۲-یکی دیگر از موارد وجود اضافه بار حداکثری است که این موضوع می تواند بسیار خطرناک باشد. تا هنگامی که اضافه بار برطرف نشود این بوق قطع نخواهد شد. اما اگر اینورتر خود را به درستی انتخاب نکرده باشیدو ظرفیت درایو شما با موتور همخوانی نداشته باشد لازم است که اقدام به خرید اینورتر جدید نمایید.

5/5 (1 نظر)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمام حقوق برای شرکت نیرونوین «نمایندگی یاسکاوا» محفوظ است.