اگر به دنبال بهترین اینورتر موجود در بازار هستید، دلایل بسیار زیادی وجود دارند که شما اینورتر یاسکاوا را انتخاب کنید. شاید هنگام خرید اینورتر هر فروشگاهی ادعا کند که برند موجود آنها بهترین است. اما ما قصد داریم دلایلی را به شما بدهیم تا خودتان با اطمینان قلبی به سوی خرید کردن پیش بروید.

اینورتر یاسکاوا

اینورتر چیست؟

همانطور که می دانید بسیاری از موتورهای خانگی از جریان AC یا همان برق شهری استفاده می کنند. برای مثال دینام کولرهای آبی یکی از این موارد است. اگر دقت کرده باشید این نوع از کولرها تنها دوحالت پیش فرض دارند؛ دور کند و دور تند. یعنی نمی توان دور آن ها به حد و اندازه مطلوب رساند.

اینورتر ها وظیفه دارند که جریان برق شهری AC را گرفته و پس از عبور از مدارهای خود آنرا تبدیل به جریان DC کنند. البته برای ولتاژ خروجی ، یک جریان AC قابل کنترل را به ما می دهند. بیاید مجدد به مثال قبلی باز گردیم. اگر بخواهیم دور موتور یک کولر آبی را کنترل کنیم و آنرا به حد مطلوب خودمان برسانیم، نیاز است که از یک اینورتر در مسیر جریان آن استفاده کنیم.

با توجه به توضیحات بالا می توان در جواب سوال ” اینورتر چیست؟”  به طور خلاصه گفت که اینورتر وسیله ای ست که با تغییر در جریان ورودی وخروجی ، این قابلیت را فراهم می کند که بتوانیم سرعت موتور را از کمترین سرعت ممکن تا بیشترین آن کنترل کنیم.

تفاوت جریان ac و dc

مزایای استفاده از اینورتر

در پاراگراف بالا در مورد کارایی کلی اینورتر توضیح دادیم. اما سوال بعدی که مطرح می شود این است که ” چرا باید از اینورتر استفاده کنیم؟” در ادامه چند مورد از مهم ترین مزایای اینورتر را خدمت شما ارائه می کنیم.

1- گشتاور راه اندازی بالا

گشتاور به نیرویی که باعث می شود تا یک جسم بتواند به دور یک محور بچرخد را گشتاور می گوییم. پس اگر میگوییم اینورتر گشتاور بالایی دارد،یعنی  می تواند در هنگام راه اندازی نیروی بالایی را به موتور وارد نماید. و همچنین موتور می تواند زیر بارهای زیاد راه اندازی شود.

2-جریان راه اندازی پایین

موتورهایی که با جریان برق شهری یا همان AC کار میکنند در هنگام راه اندازی نیاز به جریان برق بسیار بالایی دارند. این امر باعث میشود که جریان بسیار بالایی را از شبکه بکشند که می تواند منجر به ایجاد صدمات در تاسیسات برق رسانی و همچنین خود موتور شود. اما با استفاده از اینورتر ماکزیمم جریان مورد استفاده موتور  به کمترین حد ممکن خواهد رسید.

اگر موتوری با جریان 10 آمپر کار کند،در حالت عادی هنگام راه اندازی نیاز به 60 آمپر جریان خواهد داشت. اما اگر این موتور بخواهد با اینورتر راه اندازی شود تنها 12 آمپر برای راه انداختن آن کافی است.

3- استارت و استپ های ملایم

یکی دیگر از ویژگی های استفاده از اینورتر آن است که هنگام شروع و توقف موتور، شوک های وارده به آن را کاهش دهد. یکی از ساده ترین مثال ها برای درک شوک وارده به موتور می توان به آساسنور ها اشاره کرد. در آسانسورهایی که در آن ها از اینورتر استفاده نشده باشد هنگام توقف شوک محسوسی به کابین آساسنور وارد می شود که افراد حاضر در آن متوجه خواهند شد. اما آساسنورهایی که از اینورتر استفاده کرده اند شروع و توقف بسیار نرم و ملایمی دارند .

4-کاهش مصرف انرژی

اینورتر ها قابلیت آن را دارند که بتوانند به صورت خودکار جریان وارده به موتور را کنترل کنند. یعنی هرگاه نیاز به جریان بیشتر بود آن را افزایش دهند و در مواردی که نیاز نباشد آن را به صورت اتوماتیک کنترل کرده و کاهش دهند.

از سوی دیگر اینورتر میزان باری که به موتور وارد می شود را تشخیص می دهد و همین امر نیز باعث کاهش مصرف انرژی می گردد.

مزایای استفاده از اینورتر

بهترین برند اینورتر در بازار ایران

علاوه بر ضرورت استفاده از اینورتر ، انتخاب نوع آن نیز بسیار مهم و حائز اهمیت است. از گذشته تا کنون محصولات ژاپنی طرفداران بسیاری را داشته و دارند. اینورتر یاسکاوا ساخت کشور ژاپن بوده و شرکت نیرونوین به عنوان نمایندگی یاسکاوا در ایران این تضمین را به شما می دهد که تمام محصولات آن اصلی و ساخت کشور ژاپن می باشند.

مزایای استفاده از اینورتر یاسکاوا

در نیرونوین خدماتی را خدمت شما ارائه میکنیم که خاطر شمارا تا سال های طولانی بابت استفاده از اینورتر آسان میکند.

  • تا 10 سال تضمین می کنیم که اینورتر های یاسکاوا نیاز به تعمیر نخواهند داشت
  • یکسال گارانتی
  • 5 سال خدمات پس از فروش
  • داشتن قابلیت های منحصر به فرد که در سرو موتور ها وجود دارد و در هیچ اینورتر دیگری وجود ندارد
  • نصب و راه اندازی اولیه
  • اموزش

خرید اینورتر یاسکاوا در ایران

اینورتر های یاسکاوا انواع متفاوتی داردند که از جمله پر مصرف ترین آن ها می توان به مدل های A1000 , V1000 , J1000 اشاره کرد.

در هر کجای ایران که باشید می توانید از نیرونوین خرید کنید و از تمام خدمات ما از جمله ارسال، نصب و راه اندازی بهره مند شوید.جهت دریافت قیمت ، خرید و یا مشاوره رایگان با کارشناسان فنی ما در ارتباط باشید.