ربات رنگ پاش

ربات پاشش رنگ | Painting robot یکی از ربات های صنعتی یاسکاوا است که در صنایع متعددی از جمله صنایع خودرویی به منظور پاشش رنگ با دقت و کیفیت بسیار بالا بر روی قطعات متعدد مورد استفاده قرار میگیرد.
شرکت نیرونوین تنها نمایندگی رسمی ربات های صنعتی یاسکاوا در ایران می باشد. جهت خرید ربات رنگ پاش یاسکاوا، یا دریافت اطلاعات بیشتر و همچنین مشاوره رایگان با شماره زیر در ارتباط باشید.

ربات رنگ پاش

درباره رباتهای پاشش رنگ

این ربات ها محصول شرکت یاسکاوا – موتومن بوده و به منظور رنگ کردن سطوح مختلف و در ابعاد مختلف مورد استفاده قرار میگیرند. ربات های رنگ پاش قادرند انواع رنگ پاشی به صورت برنامه ریزی شده انجام دهند.

یکی از کاربردهای این ربات ها در صنایع خودرویی است. آن ها را به عنوان ربات رنگ پاشی خودرو نیز می شناسند. در صنایع خودرو ربات ها می توانن تمام خودرو و یا حتی بخش های جزیی مانند سپر و گلگیر را نیز رنگ پاشی کنند.

مزایای ربات رنگ پاش

ربات های پاشش رنگ به دلایل متعددی در کارخانجات تولیدی جایگزین نیروهای انسانی می گردند که در ادامه به تشریح آنها خواهیم پرداخت.

افزایش سرعت

بدون شک سرعت ربات ها در مقایسه با نیروی انسانی چندین برابر است که همین امر موجب تسریع فرایند تولید می گردد. در شرکت‌هایی مانند کارنخانه‌جات خودروسازی سرعت رنگ پاشی خودرو بسیار موثر است بنابراین استفاده از ربات رنگ پاشی یک اقدام بسیار ضروری و همچنین هوشمندانه است.

افزایش دقت

دقت و کیفیت پاشش رنگ در حالت رباتیک به مراتب بیشتر از نیروی انسانی است زیرا مواردی نظیر خطای دید و یا لرزش دست و یا محاسبه ی سطح رنگ آمیزی شده در حالت رباتیک وجود ندارد. از سوی دیگر در بعضی از صنایع به دلیل بزرگ بودن ابعاد قطعه مورد نظر اپراتور قادر به رنگ آمیزی تمام سطوح نخواهد بود و به این دلیل ربات جایگزین نیروی انسانی می گردد.

تولید بی وقفه

در مواردی که ربات ها مورد قرار می گیرند، سیستم رنگ آمیزی حدود ۲۰ ساعت به صورت مداوم می تواند انجام گردد در حالیکه نیروی انسانی بیش از ۸ تا ۱۰ ساعت توان انجام کار را ندارد.علاوه بر این نیروی انسانی ممکن است در ساعات اولیه کار خود با توان خیلی بیشتری بتواند کار کند اما در ساعات پایانی این توان کاهش یابد. حال آنکه این موضوع در مورد ربات‌ها صحت ندارد.

ربات پاشش رنگ پودری یاسکاوا

مزایای خرید از نیرونوین

تنها نکته ای که ممکن است مانع شما از خرید ربات شود هزینه اولیه آن است که اگر موارد زیر رعایت گردند بی شک در مدت کمتری هزینه اولیه نیز باز خواهد گشت.

خرید از نمایندگی: همه ما می دانیم که خرید بدون واسطه تا حد بسیار زیادی موجب کاهش هزینه‌ها می‌گردد زیرا شرکت های واسطه تا حد بسیار زیادی هزینه را افزایش می‌دهند. حال هرچه این واسطه‌ها افزایش یابند هزینه شما نیز افزایش خواهد داشت. شرکت نیرونوین نمایندگی یاسکاوا در ایران به شما تضمین می دهد که تمام ربات های صنعتی یاسکاوا را با بهترین قیمت بازار خدمت شما ارائه نماید.

تهیه محصول با اطمینان: در حال حاضر ربات‌های متعددی با برندهای مختلف در بازار موجود هستند که حتی ممکن است بعضا قیمت‌های بسیار پایین داشته باشند. اما نکته‌ی قابل توجه عمر کوتاه بسیاری از آنها به دلیل دست دوم بودن است. ربات‌های صنعتی یاسکاوا ساخت کشور ژاپن بوده و حتی در اروپا و آمریکا نیز شعبات و مشتریان بسیاری را دارد. از این رو حتی یک درصد هم جای نگرانی را برای خریداران این محصولات باقی نخواهد گذاشت.
تجربه و دانش فنی: باتوجه به شرایط تحریم کشور درخواست کارشناس فنی از کشورهای پیشرفته ممکن نیست. علاوه بر آن، این امر می تواند هزینه بسیار زیادی را برای شما در بر داشته باشد. نیرونوین با چندین سال سابقه و تجربه متعدد در زمینه رباتیک و بهره‌گیری از کارشناسان با تجربه در رباتیک تمام مراحل راه اندازی و آموزش را با کیفیت جهانی و هزینه مناسب برای مشتریان گرانقدر به انجام خواهند رساند.

انواع ربات رنگ پاش

ربات‌های پاشش رنگ در سه دسته کلی موجود می‌باشند که هر کدام دارای مدل‌های متفاوتی هستند که بسته به نوع کاربرد مورد نیاز، رنج کاری مورد نیاز و یا مواردی از این قبیل با یکدیگر متفاوت هستند. در ادامه هر سری را طور کامل معرفی کرده و جدول مشخصات آن‌ها را ارائه خواهیم نمود.

سری MPX

ربات‌های سری MPX دارای ابعاد کوچک و فشرده هستند که برای نقاشی اجزای کوچک بسیار مناسب و ایده آل می‌باشند.این ربات‌ها توان حمل بار از وزن ۵ کیلوگرم تا ۱۵ کیلوگرم را دارند. همچنین قابلیت نصب انواع تفنگ‌های اسپری پاشش رنگ بر روی آن‌ها ممکن است.این سری دارای قابلیت دسترسی افقی ۷۲۷ میلیمتر تا ۲۷۰۰ میلیمتر و قابلیت تکرار ۰.۵ میلیمتر تا ۰.۱۵ میلیمتر را دارند.این ربات‌ها برای قطعات خودرو و سایر کاربردهای صنعتی بسیار مناسب هستند.

مدل رباتMPX1150MPX1400MPX1950MPX2600MPXL2600MPX3500
تعداد محور۶۶۶۶۶۶
توان حمل بار۵ کیلوگرم ۱۵ کیلوگرم ۷ کیلوگرم ۱۵ کیلوگرم ۱۰ کیلوگرم ۱۵ کیلوگرم
حد اکثر ناحیه کاری۷۲۷ میلیمتر ۱۲۵۶ میلیمتر ۱۴۵۰ میلیمتر ۲۰۰۰ میلیمتر ۲۱۰۰ میلیمتر ۲۷۰۰ میلیمتر
دقت تکرار۰.۱۵ میلیمتر ۰.۵ میلیمتر ۰.۱۵ میلیمتر ۰.۵ میلیمتر ۰.۵ میلیمتر ۰.۵ میلیمتر
محل نصبدیوار – سقف – زمینزمیندیوارزمیندیوارزمین
ربات رنگ پاش

سری EPX

ربات های شش محوره سری EPX نیز شباهت بسیار زیادی به سری MPX دارند که به منظور پاشش رنگ صاف و یکنواخت انجام می پذیرد.این سری با توجه به مدل ربات بین وزن ۷۴ کیلوگرم و ۵۶۰ کیلوگرم، دقت تکراری پذیری ۰.۵ میلیمتر و ۰.۱۵ میلیمتر و ناحیه دسترسی ۱۲۵۶ میلیمتر و ۲۷۲۹ میلیمتر متفاوت است.

مدل رباتEPX1250EPX2050EPX2700EPX2800EPX2800REPX2900
تعداد محور۶۶۶۶۶۶
توان حمل بار۵ kg۱۵ kg ۱۵ kg ۲۰ kg ۱۵ kg ۲۰ kg
حد اکثر ناحیه کاری۱۲۵۶ mm۲۰۵۴ mm۲۷۰۰ mm۲۷۷۸ mm۲۸۲۵ mm۲۹۰۰ mm
دقت تکرار۰.۱۵ mm ۰.۵ mm ۰.۱۵ mm۰.۵ mm۰.۵ mm۰.۵ mm
وزن۱۱۰ kg۵۴۰ kg۵۹۰ kg۶۵۰ kg۸۲۰ kg۱۰۳۰ kg
محل نصبدیوار – سقف – زمینزمیندیوارزمیندیوارزمین

سری MHP

ربات سری MHP انتخاب مناسبی برای خطوط تولید و بخش پاشش رنگ خودکار می‌باشد.

مدل رباتMHP45L
تعداد محور۶
توان حمل بار۴۵ کیلوگرم
حد اکثر ناحیه کاری۲۸۵۰ میلیمتر
دقت تکرار۰.۱۵ میلیمتر
محل نصبزمین

خیر. تمام ربات های یاسکاوا ساخت همین شرکت هستند و امکان وجود نسخه فیک آنها در تمام دنیا صفر است.

خیر – در شرکت نیرونوین کارشناسان رباتیک به بهره گیری از تجربه و علم به روز، می توانند علاوه بر راه اندازی ربات های صنعتی به شما آموزش کار با آن را نیز ارائه دهند که همین امر موجب کاهش چشم گیر هزینه راه اندازی می گردد.

ارتباط با ما

جهت ارتباط با کارشناسان شرکت ما می توانید به شیوه های مختلفی ارتباط بر قرار نمایید. اولین شیوه ارتباط با شماره ۰۲۵۳۶۱۲۵ است که در تمام ایام کاری هفته (شنبه تا چهارشنبه) از ساعت ۸:۳۰ صبح تا ۱۷:۳۰ و همچنین در روز پنجشنبه از ۸:۳۰ تا ۱۲:۳۰ می توانید تماس برقرار نمایید.

همچنین در واتس اپ نیز می توانید در تمام ایام هفته با ارسال پیام برای کارشناسان فروش ما ارتباط برقرار نمایید.

۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵/۵ (۲ نظر)