تعمیر اینورتر ال اس

تعمیر اینورتر ال اس + لیست خطا

پیشتر در مورد خطاهای اینورتر یاسکاوا و خطاهای آتوتیون یاسکاوا صحبت کردیم. در این مقاله قصد داریم تا به خطا های اینورتر LS بپردازیم. اگر با استفاده از راه حل های زیر خطای اینورتر شما برطرف نشد می توانید برای تعمیر اینورتر ال اس خود با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و از کارشناسان فنی شرکت مشاوره لازم را کسب نمایید.

لیست خطا های اینورتر ال اس IG5A

خطای OCT

اگر در اینورتر ال اس با خطای OCT مواجه شدید یعنی خطای over current یا اتصال کوتاه در خروجی اینورتر رخ داده است. جهت برطرف کردن خطای over current کافیست تا موتور را از زیر ترمینالهای U و V و W باز کرده و سپس فرمان حرکت به اینورتر بدهید. چنانچه مجددا با این خطا مواجه شدید به این معناست که اینورتر شما آسیب دیده و لازم است جهت تعمیر اینورتر LS خود اقدام نمایید. اما اگر بعد از انجام مراحل فوق و جدا کردن موتور، دیگر خطا رخ نداد این احتمال وجود دارد که در موتور یا کابل اتصال کوتاه وجود دارد.

خطای GFT

زمانی که خطای GFT یا Ground fault را مشاهده کردید یعنی خطای ارت رخ داده است.همانند خطای OCT موتور را از زیر ترمینالهای U و V و W جدا کرده و سپس با ارسال فرمان حرکت به درایو، بررسی کنید که آیا مجددا خطا ظاهر می شود یا خیر. در صورت مشاهده مجدد خطای GFT لازم است تا درایو LS شما تعمیر شود اما در غیر این صورت کابل و موتور را کامل بررسی کنید. زیرا ممکن است که اتصال بدنه رخ داده باشد و یا مشکلاتی نظیر پاره شدن عایق کابل باعث بروز این خطا شده باشد.

خطای IOL

خطای مذکور در اینورتر IG5A ال اس مربوط به اضافه بار اینورتر می باشد.در مرحله اول لازم است تا جریان خروجی هر سه فاز موتور را با آمپرمتر انبری اندازه گیری نمایید. در صورتی که پس از اندازه گیری جریان و تطابق آن با جریان مجاز روی پلاک موتور، دریافتید که جریان نرمال است، ایراد از اینورتر شماست که می بایست تعمیر شود.

خطای OLT

این خطا نیز خطای Over load  است اما خطای اضافه بار موتور – Over Load

در ابتدا لازم است تا جریان های خروجی موتور اندازه گیری شود(هر سه فاز موتور). اگر جریان اندازه گیری شده بیشتر از میزان درج شده بر روی موتور بود، بار موتور را کاهش دهید. چنانچه مغایرتی وجود نداشت درایو خود را ریست فکتوری (بازگردانی به تنظیمات کارخانه) کنید.

تعمیر اینورتر ال اس با خطای OHT

خطای overheat یا اضافه حرارت داخلی درایو با عبارت OHT نمایان می گردد. جهت رفع و یا بررسی این خطا ابتدا فن درایو چک شود. چنانچه درایو پیش از اغاز به کار با این خطا مواجه شد نیاز به تعمیر اینورتر ال اس خود دارید در غیر اینصورت فن ها داخل تابلو و اینورتر نیاز به بررسی دارند.

خطای POT در اینورتر LS

در صورت مواجه شدن با این خطا لازم است تا بررسی کنید که آیا اتصال موتور و درایو برقرار است یا خیر. گاهی ممکن است که تمام فازهای درایو قطع نشده باشند پس تک به تک آنها را بررسی کنید. چنانچه ایرادی یافت نشد و اتصالات به درستی برقرار شده بودند جهت تعمیر درایو ال اس خود اقدام نمایید.

تعمیر اینورتر ال اس

خطای OUT

عبارت OUT در درایو ال اس نشان دهنده اور ولتاژ یا اضافه ولتاژ در درایو است. جهت رفع خطای اضافه ولتاژ لازم است جریان ورودی اینورتر بررسی شود که در حد اندازه استاندارد بوده و از آن بیشتر نباشد. اگر جریان ورودی را چک کردید و مشکلی یافت نشد و در هنگامی که جریان به اینورتر وصل می شود این خطا را ملاحظه میکنید لازم است اینورتر شما تعمیر گردد.

اما چنانچه در هنگام کار اینورتر با این خطا مواجه می شوید ( به ویژه زمانی که سرعت اینورتر کاهش می یابد) پارامتر dEC را بر روی اینورتر افزایش دهید. همچنین می توانید یک مقاومت ترمز نیز به اینورتر متصل کنید اگر هم از قبل این کار را انجام داده اید امکان دارد که مقاومت ترمز شما آسیب دیده باشد.

خطای اینورتر ال اس LUT

خطای کاهش ولتاژ داخلی درایو در اینورتر های ال اس با کلمه LUT نمایان می گردد. ابتدا جریان ورودی را چک کنید و در صورت وجود مشکل نسب به رفع آن اقدام کنید، در غیر اینصورت می توانید با تماس با شماره ۰۲۵۳۶۱۲۵ برای تعمیر اینورتر ال اس با کارشناسان فنی شرکت در ارتباط باشید.

خطای ETH

خطای اضافه بار حرارتی موتور.جریان عبوری از سیم پیچ موتور را چک کنید احتمالا بار بیش از حد از موتور , کشیده می شود.

خطای COL

یکی از فازهای ورودی به درایو , قطع شده است .

خطای EEP

خطای حافظه داخلی درایو (EEPROM)یکبار, درایو را تنظیم کارخانه کنید تا مشکل رفع شود.

خطای HYT

یکی از اجزای داخلی درایو , مشکل دارد.

خطای ERR

ارتباط بین کارت I/O و کارت cpu قطع شده است، بررسی کنید قسمت فرمان دهی PLC ها مشکلی نداشته باشند.

خطای FAN

فن خنک کننده روی درایو مشکل دارد.فن موجود را با یک فن با همان مشخصات جایگزین کنید تا مشکل رفع گردد.

نمایندگی تعمیر اینورتر ال اس

چنانچه خطای مورد نظر شما در لیست فوق یافت نشد و یا با انجام مراحل فوق موفق نشدید که اینورتر خود را تعمیر کنید می توانید از طریق تماس با کارشناسان شرکت نیرونوین به صورت تلفنی و یا ارسال پیام در واتس اپ به همکاران فنی شرکت مشاوره لازم را جهت تعمیر درایو ال اس خود دریافت نمایید.

۳.۵/۵ (۴ نظر)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *