نمایندگی فروش اینورتر پمپ

۶ علت رایج خرابی پمپ

خرابی پمپ می تواند یک مشکل ویرانگر برای تولید کنندگان باشد. هنگامی که یک پمپ به طور موثر کار نمی کند، می تواند کل خط تولید را متوقف کند و تعمیر آن زمان زیادی طول بکشد. تکنسین های تعمیر و نگهداری تولید باید علل رایج خرابی پمپ را بدانند و یاد بگیرند که چگونه آنها را قبل از ایجاد خرابی شناسایی و ارزیابی کنند.

به خواندن شش مورد از رایج ترین دلایل خرابی پمپ ادامه دهید و یاد بگیرید که علائم را بشناسید، تا بتوانید به سرعت آنها را برطرف کنید.

۱. سیل های مکانیکی آسیب دیده یا نشتی

پرایم نکردن پمپ، یا روغن کاری نادرست آن، به سرعت آب بندی ها را خشک می کند. درزگیرهای خشک تمایل به ترک خوردن و نشت دارند. برای جلوگیری از این مشکل رایج، قبل از راه‌اندازی پمپ‌ها، یک مانع سیال محافظ در اطراف آب‌بند ایجاد کنید. و بررسی کنید که از مهر و موم صحیح برای مایعی که از پمپ های شما عبور می کند استفاده می کنید.

اینورتر پمپ آب

۲. خرابی بلبرینگ

نادیده گرفتن علائم خرابی یاتاقان ها دشوار است. لرزش بیش از حد، صدای غیرعادی، یا گرمای غیرعادی در حین کار، همه نشانه هایی هستند که نشان می دهد یاتاقان معیوب مقصر است. قبل از بررسی صبر نکنید تا پمپ شما قفل شود. اصلاح و پیشگیری معمولاً به سادگی روانکاری معمولی و مناسب است. هرگز روان کننده ها را مخلوط نکنید و بیش از حد چرب نکنید.

۳. خرابی پروانه

فرسایش پروانه یکی دیگر از علل شایع خرابی پمپ است. خوردگی معمولاً با ترکیبی از عدم نگهداری و سایش معمول ناشی از هر سیالی که پمپ می شود ایجاد می شود. کاویتاسیون (یعنی هوا در خط) فقط این موضوع را تسریع می کند و گاهی اوقات می تواند منجر به شکست ناگهانی در شرایط بحرانی شود. برای جلوگیری از نشتی یا خرابی پروانه، از یک برنامه بازرسی معمول برای تشخیص زودهنگام مشکل استفاده کنید.

۴. آلودگی

تجمع آلودگی در پمپ گاهی اجتناب ناپذیر است و ناشی از سایش هر ماده ای است که به طور مداوم در پمپ جریان دارد. تجمع بیشتر در نقاط ورودی و خروجی پمپ اتفاق می‌افتد، و تمیز کردن منظم برای اطمینان از ایجاد مشکل و/یا آلودگی به عملکرد پمپ ضروری است. تجمع می تواند منجر به خرابی شود و ساده ترین راه برای جلوگیری از این مشکل پمپ تمیز کردن منظم برنامه ریزی شده است.

تعمیر اینورتر پمپ آب

۵. روغن کاری نامناسب

روانکاری برای حفظ آب بندی پمپ ضروری است، اما همچنین ستون فقرات عملکرد سالم پمپ است. مطمئن شوید که ترکیب روان کننده و ویسکوزیته مناسب را انتخاب کرده و از برنامه روانکاری توصیه شده توسط OEM پیروی کنید. نادیده گرفتن علائم روغن کاری نامناسب دشوار است و شامل دمای بیش از حد، لرزش و سر و صدای زیاد است.

۶. خطای انسانی

خطاهای فنی اپراتور یا تعمیر و نگهداری اغلب مسئول خرابی پمپ هستند. پیروی از رویه‌های عملیاتی استاندارد (SOP) برای عملکرد و سرویس مناسب پمپ، احتمال خطای انسانی را به حداقل می‌رساند، همانطور که اجرای بررسی‌ها و تعادل‌ها برای اطمینان از راه‌اندازی پمپ‌ها بدون گذراندن استانداردهای ایمنی حیاتی، به حداقل می‌رسد. اگر تجزیه و تحلیل علت اصلی خطای اپراتور را به عنوان یک منبع خرابی نشان دهد، ممکن است لازم باشد SOPهای خود را بازبینی کنید و کارکنان عملیاتی و نگهداری را دوباره آموزش دهید.

پمپ ها قطعات حیاتی تجهیزات هستند

پمپ ها قطعات ضروری تجهیزات کارخانه هستند، اما می توانند ناپایدار باشند. آنها نیاز به توجه دائمی و خدمات کامل دارند تا عاری از نقص باشند. خدمات معمول پمپ را در اولویت قرار دهید تا از مشکلات احتمالی پمپ ها و ماشین آلات کارخانه متکی به آنها جلوتر باشید.

۰/۵ (۰ نظر)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *