۶ روشی که درایوها صنعت و اتوماسیون را بهبود می بخشند

هنگام تصمیم گیری برای استفاده از درایو DC یا درایو AC، ممکن است مواردی مانند هزینه ها، تعمیر و نگهداری، قطعات، نگهداری و موارد دیگر را در نظر بگیرید. برای کمک به شما در فرآیند تصمیم‌گیری، در اینجا برخی از راه‌هایی که یک درایو AC می‌تواند اتوماسیون ماشین‌آلات را بهبود بخشد، آورده شده است.

آنها را می توان در همه مکان ها استفاده کرد

هنگام کار با درایو AC، جرقه ای وجود ندارد، که آن را به گزینه ای عالی برای محیط های خورنده یا مرطوب تر تبدیل می کند. از سوی دیگر، یک درایو DC جرقه های زیادی تولید می کند که می تواند آن را در تنظیماتی که آب وجود دارد خطرناک کند. این چیزی است که باید به خاطر داشته باشید، به خصوص وقتی صحبت از عملکرد واحدهای HVAC می شود.

محدودیت سرعت ندارند

فقدان محدودیت سرعت بالا به این معنی است که اپراتورها می توانند کنترل بیشتری بر درایو AC و سرعت متعاقب آن داشته باشند. با تغییر فرکانس منبع تغذیه، اپراتور می‌تواند سرعت درایو AC را تغییر دهد و این دستگاه را به یک دستگاه مفید در موقعیت‌ها و برنامه‌های مختلف تبدیل می‌کند.

پاسخ دینامیکی بالایی دارند

در مورد تغییر سرعت، یک درایو AC پاسخ دینامیکی بالایی دارد بنابراین می تواند تغییرات ناگهانی سرعت را به خوبی مدیریت کند. این در هنگام نصب ماشین آلات بسیار کارآمد و بهبود نتایج و تجربیات تولید مفید است. یک درایو DC زمان بیشتری را برای تطبیق با تغییر سرعت نیاز دارد که می تواند منجر به کاهش راندمان شود. به طور مشابه اجاق های PQ به بهبود کارایی اجاق های صنعتی کمک می کند.

پارامترهای اینورتر D700 میتسوبیشی

کاهش حجم و هزینه ها

یکی از بزرگترین مزایای درایو AC این است که می تواند به کاهش هزینه های ماشین آلات کمک کند. قطعات و اجزای درگیر در درایو AC نسبت به درایوهای DC کوچکتر و فشرده تر هستند و درایوهای AC را ارزان تر می کند. علاوه بر این، فضایی که یک درایو AC می تواند ذخیره کند راه دیگری است که می تواند به کاهش هزینه ها کمک کند.

یک درایو AC نیازی به کموتاسیون و یکسو کننده ندارد بنابراین نسبت به درایو DC برق کمتری مصرف می کند. این روش دیگری است که یک درایو AC می تواند هزینه های اپراتورها و سازندگان ماشین را کاهش دهد.

به نگهداری کمتری نیاز دارند

یک درایو AC در این مورد یک درایو DC را شکست می دهد. یکی از دلایل این است که برس ها در درایو AC دوام بیشتری دارند تا بتوانند سرعت های بیشتر و مدت زمان طولانی کار را تحمل کنند. با گذشت زمان، این امر منجر به بررسی های تعمیر و نگهداری کمتر و برس های جایگزین می شود. همچنین، مبدل و اینورتر در درایو AC به کارایی آن کمک می‌کند و امکان بازرسی‌ها و نگهداری کمتری را فراهم می‌کند.

آنها از نظر انرژی کارآمدتر هستند

درایوهای AC در مقایسه با درایوهای DC و به طور مشابه با موتورهای دارای جابجایی الکترونیکی، بهره وری انرژی بهتری دارند. برای یک چیز، آنها به تمام تعمیر و نگهداری و جایگزینی مورد نیاز درایوهای DC نیاز ندارند. این به آنها اجازه می دهد تا برای مدت طولانی تری به کار خود ادامه دهند.

آنها همچنین می توانند تغییرات سرعت را بسیار بهتر از درایوهای DC کنترل کنند، که روش دیگری است که آنها انرژی را به طور موثرتری مصرف می کنند. در نهایت، برای یک درایو AC غیرمعمول نیست که چند پارامتر عملیاتی مختلف در جای خود داشته باشد که امکان استفاده کارآمدتر از ماشین‌آلات را فراهم کند. این مزیت افزوده می تواند به اپراتورها کمک کند تا از انرژی و منابع نیز بهتر استفاده کنند.

خطاهای اینورتر L1000 یاسکاو

۵/۵ (۱ نظر)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *