۵ مشکل نادیده برق که تولیدکنندگان باید سریعاً رفع کنند

مشکلات الکتریکی بلای جان هر سازنده ای است. شناسایی آنها اغلب دشوار است و تا زمانی که آسیب وارد نشده است کشف نمی شوند. آزمایش و نظارت مکرر تجهیزات الکتریکی برای روشن شدن این مشکلات قبل از اینکه خود را به طور گسترده ای شناخته شوند ضروری است.

اما حتی اگر به یک مشکل الکتریکی مشکوک هستید، تعیین ماهیت آن مشکل همیشه آسان نیست. مشکلات برق به اشکال مختلفی بروز می کند. آشنایی با رایج ترین ها می تواند به شما در شناسایی و کاهش آنها مزیت بدهد.

ماهیت نامعلوم مشکلات الکتریکی

مشکلات الکتریکی می تواند قاتل خاموش باشد. ممکن است صدای وزوز گویای اعوجاج هارمونیک کامل را نشنید. همچنین افزایش جریان فاز چیزی نخواهد بود که بدون بررسی عایق موتور خود تشخیص دهید. در عوض، برای تشخیص مشکلات الکتریکی و حل آنها قبل از اینکه منجر به خرابی دارایی شود، شرکت در آزمایش و نظارت معمول بسیار مهم است. سوال این است: به دنبال چه هستید؟

۵ مشکل رایج الکتریکی

آزمایش برای مسائل الکتریکی با درک مسائل احتمالی شروع می شود. در حالی که بهتر است در مواردی که خطاهای الکتریکی درگیر است به یک متخصص اعتماد کنید، پنج مشکل رایج وجود دارد که بیشتر از سایرین رخ می دهد. بیایید نگاه دقیق تری داشته باشیم:

اعوجاج هارمونیک اگرچه مقدار کمی از اعوجاج طبیعی است، هر چیزی بالاتر از ۵٪ نیاز به بررسی بیشتر دارد. برای شناسایی عوامل استرس زا که ممکن است اعوجاج ایجاد کنند، سطوح و دمای فعلی را کنترل کنید.

تعمیر سرو درایو و سرو موتور

کاهش ولتاژ کاهش ولتاژ در تجهیزات چند فاز می تواند باعث جذب توان بالاتر در تمام فازهای دیگر در هنگام کاهش ولتاژ شود. اگر شاهد افت مداوم ولتاژ زیر ۹۰ درصد هستید، بیشتر بررسی کنید تا مطمئن شوید منبع تغذیه بیش از حد بارگذاری نشده است.
عدم تعادل ولتاژ یکی دیگر از مشکلات ولتاژ چند فاز، عدم تعادل ولتاژ می تواند به عنوان فازهایی که بالاتر از سایر فازها کار می کنند، ظاهر شود. بر اساس استانداردهای انجمن ملی تولیدکنندگان برق (NEMA) عدم تعادل بیش از ۱٪ در موتورها ارزش بررسی دارد.
افزایش جریان فاز جریان فاز را با امتیاز تایید شده برای تجهیزات مورد نظر اندازه گیری کنید. اگر بالاتر از رتبه تایید شده است، ارزش بررسی دارد. برای تعیین اینکه آیا در حال افزایش است یا خیر، آن را در یک دوره زمانی پیگیری کنید.
تخلیه الکترواستاتیکی. این یک مشکل کیفیت برق است که به دلیل قطع شدن منبع تغذیه ایجاد می شود. از یکپارچگی منبع تغذیه اطمینان حاصل کنید و مطمئن شوید که هم به طور مناسب رتبه بندی و هم اتصال به زمین است. برای عیوب تست کنید.

آزمایش و نظارت معمول ضرروی است

کلید درک پنج موضوع فوق این است که اغلب آنها را آزمایش کنید و کارایی و عملکرد تجهیزات را برای مشخص کردن مشکلات احتمالی مشاهده کنید. این کافی نیست که منتظر بمانید تا سیستم‌های ایمن الکتریکی وارد عمل شوند، یا تا تاریخ سرویس سالانه صبر کنید – تا آن زمان، آسیب از قبل وارد شده است. با هدف حفظ عملکرد بهینه تجهیزات، بدون توجه به مشکل الکتریکی موجود، آزمایش، نظارت و عمل کنید.

۰/۵ (۰ نظر)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.