۴ روش برای به روز ماندن در دنیای

برای این که همیشه در حرفه و پیشه خود جز بهترین ها باشید و با تغییرات فناورها در دنیای صنعت از این زمینه حذف نشوید لازم است تا خود را با این تحولات همگام سازید. اما نکته مهم این است که چگونه می توان با این تحولات همراه شد؟ در ادامه به چهار نکته اشاره کردیم که با دنبال کردن این چهار روش می توانید همیشه در میان برترین ها قرار داشته باشید.

۱- بخوانید، تماشا کنید، گوش دهید

همواره تحولات در دنیای صنعت و تکنولوژی همراه هستند با آموزش های جدید که از طریق کتاب ها، ویدیوهای آموزشی و پادکست ها منتشر می شوند. برای به روز ماندن بهتر است که خوب بخوانید و ببینیدو گوش کنید. اگر در حال خواندن این مقاله هستید به احتمال زیاد علاقه مند به ربات های صنعتی، هوش مصنوعی، پردازش تصویر و یا اتوماسیون باشید که بهتر است همواره مجلات و خبرنامه های الکترونیکی و یا ویدیوهای روز این زمینه را دنبال نمایید. برای این کار نیاز نیست که در دوره های خاصی شرکت کنید تنها لازم است تا در روز چند دقیقه را صرف اینکار کنید تا همواره به روز باشید.

۲- شرکت در وبینار ها

یکی دیگر از شیوه های یادگیری که در دنیای امروز بسیار پر طرفدار است یادگیری از طریق وبینار و یا کلاس های مجازی است. از این طریق شما می توانید به وسیله ارتباط گرفتن با افراد زبده و خبره از دانش و تجربیات روز آنها بهره ببرید و توانایی های خود را نیز ارتقا دهید. مزیت این شیوه این است که اول از همه در هرجایی که باشید می توانید در این جلسات شرکت کنید و نیاز به حضور فیزیکی ندارید و از سوی دیگر عمدتا وبینار ها به صورت ضبط شده نیز در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد، پس هر زمان که نیاز به مرور دوره ها داشتید فایل مربوطه را در اختیار دارید و همه چیز به سادگی در دستان شماست. همچنین اگر جلسه ای را هم از دست بدهید در زمان مناسب فرصت دارید تا ویدیوی مربوط به آن جلسه را مشاهده نمایید. وبینار ها همیشه نیازمند پرداخت هزینه نیستند گاهی اوقات برخی دوره ها به صورت رایگان برگزار می شوند و می توانند منتج به دستاوردهای زیادی برای شما بشوند.

۳- عضویت در شبکه های اجتماعی

امروزه شبکه های اجتماعی دیگر مانند سابق نیستند و وظیفه آنها تنها برقرار ارتباطات دوستان بین افراد نیست. این روزها در رسانه هایی همچون یوتیوب و اینستاگرام شبکه ها و صفحات بسیار زیادی وجود دارند که اطلاعات مفیدی در یک سری زمینه های تخصصی ارائه می دهند. همچنین توصیه می شود که حتما یک صفحه لینکدین برای خود داشته باشید و متخصصان و صفحات مربتط به خود را دنبال کنید و یا شاید با یافتن یک پیشنهاد کاری مناسب بتوانید در موقعیت های بهتر قرار بگیرید و دانش خود را به همراه مهارت افزایش دهید. یک تیر و دو نشان!

۴- در انجمن ها شرکت کنید

تالار های گفتگو یا forumها شاید به آن شکل در سایت های فارسی زبان قوی نباشند اما می توانید فروم های بسیار قوی و به روزی را در میان سایت های انگلیسی زبان بیابید و همواره از طریق پرسش و پاسخ دانش خود را به روز کنید. همچنین گاهی اوقات ممکن است فردی با چالش مشابه شما مواجه شده باشد و سوال او سوال شما هم باشد که به کمک پاسخ های موجود به سادگی می توانید دانش خودتان را ارتقا دهید.

نتیجه

روش های یادگیری متفاوت است و هر شخصی علاقه متفاوتی به نسبت سایر افراد دارد اما یکی از روش های نامبرده را انتخاب کنید و به صورت مستمر ادامه دهید.
اگر در زمینه ای سوال داشتید می توانید با همکاران ما از طریق ۰۲۵۳۶۱۲۵ در تماس باشید تا همکاران ما شما را برای آموزش های مرتبط راهنمایی کنند.
۰/۵ (۰ نظر)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.