10 روش برای نوشتن پروپوزال خدمات مهندسی

۱۰ مرحله برای نوشتن یک پروپوزال

پروپوزال خدمات مهندسی سندی مبتنی بر استانداردهای صنعتی است که به تصمیم گیری های انتخاب مشاور کمک می کند. بسته به مخاطب هدف خود، می توانید ایده های خود را به روش های مختلفی ارائه دهید. به عنوان مثال، تهیه پیش نویس یک یادداشت کوتاه، ایجاد طرح کلی از افکار خود، ارائه پیشنهاد به رئیس خود و غیره.

ممکن است لازم باشد مقاله ای پرمخاطب بنویسید که شامل اطلاعاتی در مورد تاریخچه پروژه و شرحی از کار پیشنهادی باشد. قبل از ایجاد پیشنهاد خدمات مهندسی، باید تحقیقات قابل توجهی انجام دهید. در زیر یک راهنمای گام به گام برای کمک به شما در ایجاد صحیح آن آورده شده است:

۱۰ مرحله برای نوشتن پروپوزال خدمات مهندسی عبارتند از:

۱. انجام تحقیقات

برای ایجاد یک پروپوزال معنادار، ابتدا باید تحقیق کنید. شما می توانید با برجسته کردن اهداف اصلی و نوشتن تمام رویکردهای مورد نیاز برای پروژه، یک پیش نویس تقریبی ایجاد کنید. شما می توانید از دانش جمع آوری شده از تجربیات قبلی خود استفاده کنید.

فرض کنید هیچکدام را ندارید. وقتی می توانید از نمونه هایی مانند خدمات نگارش مقاله تحقیقی یا هر ماده مرتبط کمک بگیرید، جای نگرانی نیست. شما ایده ای در مورد نوشتن بخش های مختلف پروپوزال خود خواهید داشت.

۲. یک پاراگراف مقدماتی بنویسید

در بخش مقدماتی، باید اطلاعاتی در مورد نیاز به پروپوزال وارد کنید. به بیان دیگر، این قسمتی است که در وهله اول دلیل ایجاد پروپوزال را توضیح می دهید.

همچنین باید یک طرح کلی از بقیه پیشنهادات ارائه دهید. باید جذاب باشد و به طور خلاصه نشان دهد که بعداً چه چیزی را توضیح خواهید داد. این نشان می دهد که مفهوم اصلی شما چیست و از چه رویکردی برای ارائه خدمات خود استفاده خواهید کرد.

استخدام به عنوان برنامه نویس PLC بدون تجربه

۳. صلاحیت های خود را به درستی بیان کنید

شما باید در بخش صلاحیت ها نشان دهید که شما و شرکتتان (در صورت وجود) ماهر و قادر به انجام وظیفه پیشنهادی هستید. از آنجا که استعدادها و تجربیات خود را در این زمینه شرح می دهید، لطفاً آن را به عنوان بخشی که در رزومه خود نشان داده شده است، در نظر بگیرید.

اگر مخاطبان شما فقط از رئیس شما یا سایر تصمیم گیرندگان مدیریت تشکیل شده باشند، ممکن است این بخش حذف شود. مجموعه مهارت خود را دقیقاً ارائه دهید تا اعتبار خود را برای پروژه پیشنهادی نشان دهید.

۴. پیشینه مشکل را شرح دهید

شما باید مشکل یا شرایطی را که شما را وادار به نوشتن پروپوزال کرده است شرح دهید. در اینجا، شما باید درک کاملی از موضوع نشان دهید. اگر مخاطبان شما از قبل با پس زمینه آشنا هستند، ممکن است نیازی به اضافه کردن این بخش نداشته باشید.

مانند سرپرست شما یا هرکسی از مدیریت قبلاً با آن آشنایی دارد. اگر نیاز به توصیف آن دارید، مطمئن شوید که هدف شما از انتخاب مشکل خاص پروژه تحقیقاتی را نشان می دهد.

۵. یک برنامه کاری ارائه دهید

ویژگی برنامه کاری دقیقاً همان کاری را انجام می دهد که نشان می دهد. برنامه کاری شما را پیگیری می کند. این چارچوب زمانی را که در آن قصد دارید تکلیف را به پایان برسانید مشخص می کند. بخش بسیار مهمی است که باید گنجانده شود زیرا به مخاطبان شما می گوید چه زمانی و چه چیزی از شما انتظار دارند. می توانید جداول مناسبی تهیه کنید و زمان بندی را برای درک بهتر آن مشخص کنید.

این باعث می شود که پیشنهاد شما حرفه ای به نظر برسد. اگر بعد از شروع کار نمی توانید این جدول زمانی را رعایت کنید، باید همیشه افراد مناسب را از هرگونه تغییر در مهلت ها مطلع کنید.

در ادامه بخوانید: توپ های خطوط انتقال

۶. بیانیه پیشنهاد

شما باید به مخاطبان خود بگویید که دقیقاً چه چیزی را در بخش بیانیه پیشنهاد پیشنهاد می کنید. دلیل پیشنهاد نکردن را نیز درج کنید. اگر کار جزئی را روی پروژه ای پیشنهاد می کنید، نه بگویید و سپس دوباره بررسی کنید که کار شما مستلزم چه چیزی نیست.

بیانیه پیشنهاد شما باید به خوبی تعریف شده و بر اساس یک هدف روشن باشد. این باید تصویری در ذهن خواننده در مورد کل پیشنهاد شما ایجاد کند. می توانید ایده های خود را با دیگران طوفان فکری کنید و یک بیانیه واقعی ارائه دهید.

۷. به اشتراک گذاری هزینه های پروژه

شما باید هزینه هایی را که انتظار دارید پروژه شما متحمل شود در بخش Cost قرار دهید. برای انجام این کار، هزینه های خود را دسته بندی کنید و برای هر کدام مبلغ را وارد کنید. به عنوان مثال، هزینه های نیروی کار برای هر کارمند، مواد و غیره.

سپس می‌توانید قیمت کل را بنویسید تا به خواننده کمک کنید ایده‌ای پیدا کند. او را راهنمایی می کند تا قبل از سرمایه گذاری انتخابی آگاهانه داشته باشد و پارامترهای مختلف را تجزیه و تحلیل کند. اگر برای شخصی از مدیریت می نویسید، در طراحی اهداف بر این اساس کمک خواهد کرد.

۸. نتایج را ارائه دهید

شما باید در مورد اینکه پروپوزال شما چگونه بوده است صحبت کنید. بسیاری از پیامدهای متنوع می تواند در نتیجه پیشنهاد شما ایجاد شود. به عنوان مثال، می توانید یک طرح بسازید، یک ساختار فیزیکی بسازید، یا یک گزارش طولانی بنویسید. شما باید تمام یافته های خود را نشان دهید و چه تغییراتی ممکن است رخ دهد.

مطمئن شوید که دقیقاً نتایج را نشان می دهد. شما نیازی به ارائه جزئیات گسترده ندارید و می توانید نتایج را به طور خلاصه بیان کنید. اطمینان حاصل کنید که ایده های مبهم ارائه نکنید و نتایج دقیق را به اشتراک بگذارید.

۹. بخش نتیجه گیری

بخش نتیجه گیری در یک پروپوزال خدمات مهندسی شبیه پاراگراف پایانی یک نامه پوششی است. در این بخش، باید توضیح دهید که چرا باید مورد توجه قرار بگیرید و چگونه با شما تماس بگیریم. همچنین ممکن است مجدداً بیان کنید که چرا شما یا گروه شما و یا این پروژه برای آنها بسیار مناسب است.

این بخش باید یک نمای کلی از کل مفهوم باشد و شما باید چند خط قانع کننده برای اثبات ارزش آن اضافه کنید. نتیجه گیری باید تأثیری ماندگار بر خواننده بگذارد و او را وادار کند که به ایده پیشنهادی شما بله بگوید.

پارامترهای اینورتر L1000 یاسکاوا

۱۰. روش شناسی پروژه

شما باید نحوه تکمیل کار پروژه را در بخش روش شناسی توضیح دهید. این شبیه به بخش رویه‌ها در گزارش آزمایشگاه است که باید اقداماتی را که برای رسیدن به یک هدف نهایی انجام داده‌اید ذکر کنید.

می‌توانید مراحلی را که برمی‌دارید مشخص کنید و به خواننده خود اجازه دهید رویکرد را کاملاً درک کند. همچنین می توانید اهمیت آن رویکرد خاص و اینکه چگونه می تواند نتیجه دلخواه را به همراه داشته باشد را به اشتراک بگذارید. باید نشان دهد که رویکرد شما بهترین است.

نتیجه

نوشتن یک پروپوزال خدمات مهندسی کار دشواری نیست اگر از تمام مراحل ضروری که باید گنجانده شوند آگاه باشید. شما باید یک هدف روشن در ذهن داشته باشید و سپس بتوانید تخصص خود را قانع کننده ارائه دهید.

۵/۵ (۱ نظر)