کتاب مرجع کامل PLCهای میتسوبیشی

کتاب مرجع کامل PLCهای میتسوبیشی نوشته شرکت نیرونوین، شاه کلیدی در دستان مهندسان و صنعت گران حوزه اتوماسیون صنعتی جهت آشنایی کامل و یادگیری تمام پی ال سی های میتسوبیشی می باشد. این کتاب که نوشته کارشناسان شرکت نیرونوین می باشد در کنار پی ال سی های میتسوبیشی می تواند یک پک کامل از محصولات این برند را در اختیار شما قرار دهد. کیفیت بالای تجهیزات Mitsubishi بر هیچکس پوشیده نیست بنابراین در این کتاب کوشیده ایم تا نیازهای شما را پیرامون PLCهای این شرکت مرتفع سازیم. در ادامه قصد داریم تا به تشریح این کتاب و سرفصل های آن بپردازیم.

کتاب مرجع کامل PLCهای میتسوبیشی | نیرونوین

خرید کتاب آموزش PLC میتسوبیشی

کنترلر های برنامه پذیر/فصل اول

در فصل اول کتاب مرجع کامل PLCهای میتسوبیشی به مفهوم کلی و تعریف پی ال سی و یا همان کنترلر برنامه پذیر پرداخته شده است. همچنین در این فصل خواهید آموخت که کاربرد این تجهیزات در صنایع مختلف چیست و در چه کاربردهایی می توانید از PLC ها استفاده کنید. همچینین با دیاگرام نردبانی نیز در این فصل آشنا خواهید شد.

سیستم های عددی/فصل دوم

فصل دوم کتاب به مبحث سیستم های عددی و کدها در پی ال سی به صورت عمومی پرداخته شده است.

منطق/ فصل سوم

کلمه PLC از سه بخش تشکیل شده است: 1- قابل برنامه ریزی 2- منطقی 3- کنترلگر. در فصل سوم کتاب به بخش منطق پی ال سی ها می پردازیم و این که عملگرهای منطقی به چه شکل کار می کنند. همچنین آدرس های استفاده شده در پی ال سی را مورد بررسی قرار می دهیم.

پردازنده و منبع تغذیه/فصل چهارم

در این فصل و دو فصل بعدی کتاب به بخش های سخت افزاری کتاب می پردازیم. در فصل چهار به پردازنده، منبع تغذیه، ولتاژ ورودی، تجهیزات برنامه نویسی و برخی تجهیزات دیگر و نقش آنها در PLC پرداخته شده است.

سیستم حافظه / فصل پنجم

حافظه ها دارای انواع مختلفی هستند که آشنایی با آنها برای یک پی ال سی من (PLC man) بسیار مهم و ضروری است.در این بخش از کتاب مرجع کامل PLCهای میتسوبیشی به مبحث مهم حافظه ها پرداخته شده است.

ورودی خروجی ها/فصل ششم

مهمترین فاکتور در انتخاب PLC مشخص کردن تعداد ورودی و خروجی های یک PLCست. ورودی و خروجی ها نیز حالت های مختلفی دارند. در برخی پی ال سی ها این مقدار ثابت است و برخی دیگر می تواند با افزودن ماژول افزایش یابد. این فصل به طور کامل این موارد را به شما اموزش خواهد داد.

معرفی PLCهای متیسوبیشی/فصل هفتم

پی ال سی های میتسوبیشی دارای انواع مختلفی است که هر کدام ویژگی های خاصی دارند و در مصارف متفاوتی مورد استفاده قرار میگرند. لازم است تا با مشخصات تمام این تجهیزات و همینطور موارد مصرف آنها در کاربردهای مختلف آشنا شوید.

سری FX و Q/ فصل هشتم

بررسی کامل سخت افزاری این دو سری از پی ال سی ها.

GX Developer / فصل نهم

مهمترین امر در زمینه تبدیل شدن به یک PLC man آشنایی با زبان های برنامه نویسی پی ال سی و قسمت های نرم افزاری آنهاست که در هر برندی با برند دیگر متفاوت است. نرم افزار GX Developer یک نرم افزار بسیار کلیدی در زمینه کنترلرهای میتسوبیشی است که آشنایی با آن بسیار ضروری است. علاوه بر اموزش این نرم افزار، عیب یابی، خطایابی، ریست کردن ماژول CPU و موارد کلیدی بسیار دیگری را نیز خواهید اموخت.

برنامه نویسی

از فصل دهم تا فصل هجدم(پایانی) این کتاب مربوط به برنامه نویسی و توابع کدنویسی در پی ال سی است که مهمترین فصل های این کتاب می باشند.در این بخش ها شما وارد مراحل عملی می شوید و با پایان این کتاب می توانید وارد بازار کار شوید.

با آرزوی موفقیت برای شما عزیزان.

خرید کتاب : تماس با 02536125

بیشتر بخوانید: خرید اینورتر میتسوبیشی

5/5 (1 نظر)
تمام حقوق برای شرکت نیرونوین «نمایندگی یاسکاوا» محفوظ است.