شرکت نیرونوین

قابلیت همکاری: چیست و چرا در عصر اتوماسیون اهمیت دارد

ما اکنون در دنیای دیجیتال زندگی می کنیم. مشتریان تجارت الکترونیک انتظار دارند که کالاها سریعتر و انعطاف پذیرتر از چند سال پیش تحویل شوند. سازمان ها، خرده فروشان و ارائه دهندگان خدمات انبار آنها باید راه های جدیدی برای جابجایی، ذخیره و ارسال کالا با چابکی و دقت بیابند. کمبود گسترده نیروی کار را اضافه کنید و یک مورد غیرقابل انکار برای راه حل های خودکار برای رویارویی با چالش های بی شمار خواهید داشت.

آن راه حل های خودکار نیز باید چابک باشند. از آنجایی که تأسیسات انبار و توزیع با نیازهای پیچیده مشتری تطبیق می‌یابند، آنها به پشتیبانی خودکار تخصصی برای هر کار نیاز دارند – از لیفتراک‌ها و کامیون‌های پردسترس گرفته تا ربات‌های متحرک خودکار (AMR) و وسایل نقلیه هدایت‌شونده خودکار (AGV). چنین فناوری در حال حاضر به تیم‌های انبار آینده‌نگر در سراسر جهان کمک می‌کند تا سریع‌تر و دقیق‌تر از قبل اقلام را دریافت، ذخیره، جابجا و ارسال کنند.

منبع واحد کنترل

اگرچه چالش هایی وجود دارد. وسایل نقلیه و سیستم‌های خودکار احتمالاً از فروشندگان مختلفی تهیه شده‌اند که هرکدام دارای استانداردهای عملیاتی و قراردادهای مالکیت متفاوت و همچنین سیستم‌های کنترل جداگانه هستند. این پیچیدگی برای یک کاربر نهایی یا مدیر انبار سختگیر که به دنبال سهولت استفاده و ارتقاء نهایی، و همچنین یک مکانیسم کنترل و پشتیبانی واحد برای کل ناوگان است، ایده آل نیست.

قابلیت همکاری می تواند این سردرد را با قابلیت یکسان سازی کنترل و جریان تمام سخت افزارهای ناوگان در یک رابط کاربری آسان درمان کند. مزایا برای کاربر، عملیات مدیریت جریان سریعتر و نرمتر است.

تخصص جهانی اثبات شده

Kollmorgen در طول چندین دهه از یک شبکه جهانی با انواع خودروهای مختلف که می توانند در یک ناوگان حرکت کنند، پشتیبانی می کند. این بدان معناست که یک کامیون پردسترس و یک وسیله نقلیه پلت فرم می توانند در یک سیستم باشند و همچنان عملکرد مطلوبی داشته باشند.

یوهانا تورسون، مدیر-مدیریت محصول در Kollmorgen می‌گوید: «تکنولوژی ما را می‌توان تقریباً در هر وسیله نقلیه خودکاری یافت، اما ممکن است شما از آن آگاه نباشید. “شبکه شریک ما متشکل از بیش از ۹۰ سازنده و یکپارچه ساز خودرو است که بیش از ۴۰۰۰۰ وسیله نقلیه را در سراسر جهان با استفاده از نرم افزار و سخت افزار ما مستقر کرده اند.”

 

این تجربه اثبات شده به این معنی است که کارشناسان Kollmorgen در شناخت پتانسیل قابلیت همکاری از منحنی جلوتر هستند. انفجار در ابعاد فیزیکی بسیاری از انبارها، که توسط خرده فروشان جهانی که به اندازه و انواع موجودی تا به حال دیده نشده خدمات رسانی می کنند، یکی از این چالش هاست.

یوهانا تورسون گفت: «در گذشته، انبارهایی به اندازه یک زمین فوتبال معمول بود، در حالی که اکنون دیدن انبارهایی به اندازه دو و نیم زمین فوتبال غیرعادی نیست. وظایف مختلفی وجود دارد که در آن محیط باید در نظر گرفته شود، مانند ورودی/خروجی ثابت، چیدن، بسته بندی و ارسال. آنها به وسایل نقلیه با مجموعه مهارت ها و پارامترهای عملیاتی متفاوت نیاز دارند. بنابراین یافتن یک “یک اندازه مناسب برای همه” بسیار دشوار است، بنابراین نیاز به قابلیت همکاری وجود دارد.

AMR در مقابل AGV

گاهی اوقات ممکن است در بین مشتریان در مورد تفاوت بین دارایی های AMR و AGV سردرگمی وجود داشته باشد، زیرا زمانی که در ارزش اسمی در نظر گرفته شوند، ممکن است شبیه به هم به نظر برسند. این شامل این تصور اشتباه است که جدیدترین سیستم‌های AMR برای جایگزینی مدل‌های قدیمی‌تر AGV در نظر گرفته شده‌اند. در واقع، این دو فناوری به همان اندازه موفق هستند که برای نقش های مختلف در نظر گرفته شده اند.

یوهانا تورسون پیشنهاد کرد: «اینگونه فکر کنید. یک AGV به احتمال زیاد در مسیرهای از پیش تعریف شده و هدایت شده در داخل فضا عمل می کند، در حالی که یک AMR در محیطی پویاتر و انعطاف پذیرتر عمل می کند و در صورت نیاز می تواند مسیرهای جدیدی را «در حال پرواز» انتخاب کند. دو فناوری عالی به نیازهای مختلف پاسخ می دهند، بنابراین شما نمی خواهید یک AMR در تنظیمات نامناسب خاص داشته باشید. AGV ها در تنظیماتی که نیاز به توان عملیاتی و پیش بینی پذیری بالایی دارند، با راندمان بالا کار می کنند، به عنوان مثال. در فرآیندهای تولید AMR می تواند سازگار شود و به احتمال زیاد با بارهای سبک تر در همکاری با انسان استفاده می شود.

نتیجه گیری: عصر طلایی جدید اتوماسیون؟

قابلیت همکاری مزایای بسیار زیادی را به همراه دارد، اما این اشتباه است که فرض کنیم مسیر رسیدن به آن همیشه کاملاً هموار است. استانداردها به طور مداوم در حال توسعه هستند، بنابراین بسیاری از عدم قطعیت ها باقی مانده است. پذیرش رابط ارتباطی استاندارد VDA5050 در بازارها و مناطق باید وضوح و اطمینان را در این زمینه افزایش دهد.

مالکیت اشکالات سیستم یک منطقه خاکستری دیگر است: آیا این اشکال به دلیل نرم افزار ناوگان یک تامین کننده یا وسیله نقلیه تامین کننده دیگر است یا رابطی که به سیستم ERP/WMS مشتری نهایی متصل می شود؟

به این سؤالات باید پاسخ داده شود – قابلیت همکاری به بخش مهمی از گفتگو تبدیل می شود زیرا کاربران می خواهند بسته اتوماسیون بهینه خود را انتخاب کنند و انتخاب کنند. از اینجا، این یک مسیر صعودی برای قابلیت همکاری است – از نیاز مشتری نهایی شروع شده و می تواند به عصر طلایی در دستیابی به راه حل های اتوماسیون بهینه منجر شود.

درباره راه حل های NDC Kollmorgen

Kollmorgen NDC پلتفرم پیشرو در صنعت است که در ساخت وسایل نقلیه مورد استفاده قرار می گیردبرای ایجاد راه حل های اتوماسیون لجستیک بدون راننده. این پلتفرم هم از نرم افزار برای مسیریابی کارآمد وسایل نقلیه و هم از سخت افزار برای ناوبری و کنترل تشکیل شده است. با Kollmorgen NDC می‌توانید تقریباً هر نوع وسیله نقلیه یا رباتی را خودکار کنید و آن را با هر نوع برنامه جابجایی مواد در هر صنعتی در سراسر جهان ادغام کنید.

۰/۵ (۰ نظر)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.