شناخت مشکلات مانند حل کردن آنها نیست

مدیریت یک برنامه تعمیر و نگهداری تولید بسیار شبیه یک آتش نشان بودن است. مسائل به طور تصادفی به وجود می آیند و نیاز به توجه فوری برای سرکوب آنها دارند. یک روز دیگر، یک مسئله دیگر، یک راه حل دیگر. کار سختی است، اما ضروری است که تجهیزات به خوبی کار کنند. و در حالی که اطفای حریق یک چرخه بی پایان است، تولیدکنندگان نیز باید بدانند که راه بهتری برای مقابله با تعمیر و نگهداری کارخانه وجود دارد.

شروع کننده های آتش خود را بشناسید

در حالی که شناسایی مشکلات بسیار مهم است، مشخص کردن علل آنها حتی مهم تر است. تعیین علت یک مشکل تکرار شونده بیشتر از مبارزه مکرر با آن است، و جلوگیری از وقوع آن در وهله اول کلیدی برای جلوگیری از خرابی های برنامه ریزی نشده است.

رسیدن به عمق یک مشکل تکراری شامل تکنیک‌های تحلیل علت ریشه‌ای (RCA) برای تعریف مشکل، جمع‌آوری اطلاعات، شناسایی علل بالقوه و تعیین بهترین راه‌حل است. کاوش در زیر سطح درک بهتری از علل رایج مشکلات ماشین آلات را فراهم می کند: عوامل فیزیکی، خطای انسانی و فرآیندهای معیوب. و هنگامی که کاتالیزور را بشناسید، می توانید یک راه حل تعمیر و نگهداری پیشگیرانه ایجاد کنید.

خرید اینورتر یاسکاوا

پیشگیری بهترین داروست

پس از شناسایی دلایل کلیدی یک مشکل، یک رویکرد پیشگیرانه برای حل آنها قبل از عود آنها اتخاذ کنید. داده‌های RCA را به‌طور کامل ارزیابی کنید تا راه‌حلی را تعیین کنید که متغیرهای خاص و ناخواسته را از تأثیرگذاری بر فرآیندها و بهره‌وری کارخانه باز می‌دارد.

به عنوان مثال، اگر دستگاهی بیش از حد داغ کار کند و باعث خرابی زودهنگام اجزای حیاتی شود، درک منبع گرمای بیش از حد شما را به یک راه حل هدایت می کند. عملکرد دستگاه را با استانداردهای سازنده تجهیزات اصلی (OEM) بررسی کنید. مطمئن شوید که دریچه های اگزوز شفاف هستند. راه هایی برای کاهش ذرات گرد و غبار پیدا کنید یا گزینه های خنک کننده را بررسی کنید. راه حل مناسب از درک ماهیت مشکل ناشی می شود.

درک فراتر از شناسایی است. از روش‌های حل مسئله مختلف برای ایجاد یک برنامه اقدام استفاده کنید: برنامه‌ریزی، انجام، بررسی، عمل (PDCA)، تجزیه و تحلیل ۵-چرا، نمودار ایشیکاوا (استخوان ماهی)، و تحلیل حالت و اثرات شکست (FMEA) همگی بینش‌های مهمی را به همراه دارند. به یاد داشته باشید، هدف این است که علت اصلی یک مشکل را اصلاح کنید و از مشکلات بعدی جلوگیری کنید.

هنگامی که متغیرهای کمک کننده را جدا کردید، سؤالات خاصی بپرسید، از جمله:

برای جلوگیری از این مشکل به چه ابزارهایی نیاز داریم؟
آیا راه حلی کارآمدتر از راه حلی که ما ایجاد کرده ایم وجود دارد؟
چه کسی باید مسئول اجرای تغییرات باشد؟
این راه حل، در صورت وجود، چه مشکلات جدیدی می تواند ایجاد کند؟

رویکرد تعمیر و نگهداری خود را بهبود بخشید

برای تسهیل تغییر از اطفاء حریق به پیشگیری از آتش سوزی، برنامه تعمیر و نگهداری خود را با سیستم های جدید و پاسخگو برای پیشگیری به طور مداوم بهبود بخشید. به‌روزرسانی و بهبود مکرر یک برنامه تعمیر و نگهداری، تکنسین‌ها را عادت می‌دهد تا مسائل را قبل از بروز و رشد خارج از کنترل شناسایی کنند. تعمیر و نگهداری پیشگیرانه موفق به بهبود مستمر بستگی دارد، مبادا رویکرد تعمیر و نگهداری ثابت راه حل شما را در مواجهه با مشکلات جدید منسوخ کند. مشکلات جدید نیازمند راه حل های تازه و آگاهانه هستند.

۶ علت رایج خرابی پمپ 

مشکلات را بشناسید و از آن جلوگیری کنید

تشخیص یک مشکل و حل آن یک چیز است. این یک چیز دیگر است که به طور کامل از بروز مشکلات در وهله اول جلوگیری کنید. وقتی صحبت از تعمیر و نگهداری کارخانه می شود، پیشگیری از اهمیت بالایی برخوردار است. این به معنای دور شدن از رویکرد واکنشی به نفع رویکرد تعمیر و نگهداری پیشگیرانه است. فقط مشکلات را تشخیص ندهید؛ راه هایی برای پیشگیری از آنها پیدا کنید.

۰/۵ (۰ نظر)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *