رشد دو رقمی برای فروش ربات در آمریکای شمالی

بازار رباتیک آمریکای شمالی بهترین سه ماهه خود را در آغاز سال جاری ۲۰۲۲ تجربه کرد: شرکت هایی از ایالات متحده، کانادا و مکزیک مجموعا ۱۱۵۹۵ ربات صنعتی سفارش دادند که ۲۸ درصد نسبت به سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ افزایش داشت. درآمد ۴۳ درصد افزایش یافت و به ارزش ۶۶۴ میلیون دلار رسید. این نتایج با روند مثبت در سراسر جهان مطابقت دارد: داده های اولیه برای سال ۲۰۲۱ نشان می دهد که ۴۸۶۷۰۰ ربات صنعتی در سراسر جهان نصب شده است (+ ۲۷٪ نسبت به سال گذشته).

میلتون گوری، رئیس فدراسیون بین‌المللی رباتیک (IFR) گفت: «بازیابی قوی بازارهای بین‌المللی روباتیک در حال حاضر در حال انجام است: درخواست های جهانی ربات‌های صنعتی در سال ۲۰۲۱ حتی از رکورد سال ۲۰۱۸ نیز فراتر رفته است». در آمریکای شمالی، حجم سفارشات سه ماهه اول هم برای واحدها و هم برای درآمد در بالاترین حد خود قرار داشت. در سراسر صنایع، رونق بحران پس از کووید، رشد دو رقمی را نسبت به سه ماهه مشابه سال گذشته ایجاد کرد.

سفارشات خودرو افزایش یافت

یکی از مصارف مهم ربات های صنعتی در زمینه خودروسازی می باشد که در آمریکای شمالی، خودروسازان و سازندگان قطعات ۴۷ درصد از سفارش‌های ربات‌ را در سه ماهه اول ۲۰۲۲ به خود اختصاص دادند، سفارش‌های آنها نسبت به سال قبل ۱۵ درصد رشد داشت. چندین تولیدکننده خودرو سرمایه گذاری هایی را برای تجهیز بیشتر کارخانه های خود به مدل های جدید خودروهای محرک الکتریکی یا افزایش ظرفیت تولید باتری اعلام کرده اند. این پروژه های بزرگ به ایجاد تقاضا برای روبات های صنعتی در چند سال آینده ادامه خواهند داد. ایالات متحده پس از چین دومین تولید خودرو و خودروهای سبک را در جهان دارد. نصب جهانی ربات های صنعتی در بخش خودرو در سال ۲۰۲۱ به ۱۰۹۴۰۰ دستگاه رسید (+ ۳۷ درصد نسبت به سال قبل). از عمده ربات های پر استفاده در صنعت خودروسازی می توان به ربات های جوشکاری و ربات های پاشش رنگ اشاره نمود.

بخش‌های غیرخودرویی از خودرو پیشی گرفتند

در ادامه روند رو به رشد درخواست ربات های صنعتی، مشتریان غیرخودرویی بیشتر از مشتریان خودرو روبات سفارش داده‌اند. در سرتاسر جهان، صنعت برق و الکترونیک با رکورد ۱۳۲۲۰۰ دستگاه نصب شده در سال ۲۰۲۱ قوی‌ترین پذیرنده است. در آمریکای شمالی، سفارش‌های مشتریان خودرو در سه ماهه اول ۲۰۲۲ تعداد ۵۴۷۶ دستگاه بوده است، در حالی که مشتریان غیرخودرویی ۶۱۲۲ دستگاه در مدت مشابه سفارش داده‌اند. در هفت فصل از نه فصل گذشته، سفارش‌های مشتریان غیرخودرویی از سفارش‌های مشتریان خودرو پیشی گرفت.

چگونه رباتیک و اتوماسیون اقتصاد آمریکای شمالی را متحول می کند

در نمایشگاه تجاری Automate 2022 در دیترویت، رهبران صنعت رباتیک در یک میزگرد اجرایی که توسط فدراسیون بین‌المللی رباتیک (IFR) و انجمن اتوماسیون پیشرفته (A3) حمایت می‌شود، درباره چگونگی تغییر رباتیک و اتوماسیون اقتصاد آمریکای شمالی بحث کردند.

درباره IFR

فدراسیون بین المللی رباتیک صدای صنعت رباتیک جهانی است. IFR نماینده انجمن های ملی روبات ها، دانشگاه ها و تولید کنندگان ربات های صنعتی و خدماتی از بیش از بیست کشور است.

۵/۵ (۱ نظر)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.