همانطور که در پست مربوط به تنظیمات Auto-tune اینورتر یاسکاوا توضیح دادیم ممکن است پس از انجام تنظیمات خودکار اینورتر یاسکاوا با یکسری خطای احتمالی مواجه شوید که در این مرحله به تشریح آنها خواهیم پرداخت. این خطاها با خطاهای عمومی اینورتر یاسکاوا متفاوت است.

خطای Er-01 اینورتر یاسکاوا

این خطا مربوط به اطلاعات موتور می باشد. اگر در هنگام ست کردن پارامتر ها اطلاعات مربوط به موتور نظیر توان موتور و یا دور موتور به درستی ست نشود این خطا ممکن است که پدیدار گردد. البته دلیل دیگری نیز وجود دارد و آن عدم تطابق ظرفیت موتور و اینورتر با یکدیگر باشد.

خطای Er-02 یاسکاوا

کد خطای Er-02 خطا الارم می باشد. مواردی که منجر به بروز این خطا می شوند می توانند شامل سیم بندی اشتباه، سنگین بودن بیش از حد موتور و یا وارد کردن اطلاعات موتور به صورت ناصحیح باشد.

خطای Er-03

اگر پس از تنظیم خودکار اینورتر یاسکاوا با خطای Er-03 مواجه شدید یعنی کلید توقف | STOP توسط کاربر فشرده شده است. یعنی عملیات آتوتیون به صورت کامل انجام نشده است. پس در صورت نیاز باید مجددا از سر گرفته شوند.

خطای Er-04

خطای Er-04 مربوط به مقاومت کابل اینورتر است. ممکن است اطلاعات وارد شده با پلاک همخوانی نداشته باشد. همچنین کابل موتور می تواند مشکل داشته باشد.برای رفع این مشکل می توانید ابتدا کابل ها بار را موتور جدا کرده و سپس عملیات Autotune را  به صورت چرخشی انجام دهید.

خطای Er-05

خطای Er-05 در اینورتر های یاسکاوا مربوط به بی باری موتور است. علل بروز این خطا می تواند زمانی باشد که بار زیادی بر روی موتور باشد و یا اطلاعات به درستی وارد نشده باشد. بار را از موتور جدا کرده و سپس Autotune را به صورت چرخشی پیاده نمایید.

خطای Er-08

این خطای اینورتر یاسکاوا مربوط میزان لغزش موتور است. ابتدا کابل ها را بررسی نمایید. همچنین ممکن است اطلاعات به درستی وارد نشده باشند. عملیات Autotune را از سر بگیرید.

خطای Er-09

این کد مربوط به خطای زمان راه اندازی اینورتر است. زمان راه اندازی موتور بسیار کم است، پارامتر c1-01  آن را افزایش دهید. این خطا مربوط به Autotuning چرخشی است. عملیات Autotune  را مجدد انجام دهید.

خطای Er-11

خطا مربوط به دور موتور است که پس از انجام آتوتیون با کد فوق نمایش داده می شود. اطلاعات موتور اگر درست وارد نشود و یا با پلاک موتور همخوانی نداشته باشد این خطا پدیدار می شود. حالت محتمل دیگر این است که گتشاور تنظیمی موتور در حالت OLV بسیار بالا باشد.

این خطا تنها در حین عملیات Autotuning رخ می دهد.

خطای Er-12

این کد، خطای شناسایی جریان موتور است. در حالتی با این خطا مواجه می شوید که یکی از سیم های موتور قطع شده باشد و یا سیم بندی به درستی انجام نشده باشد. گاهی ممکن است که جریان موتور بیش از حد جریان اینورتر باشد.

خطای End1

خطای مربوط به تنظیمات V/F که با کد فوق نمایش داده می شود مربوط زمانی است که پارامتر های V/F به درستی تنظیم نشده باشد. این خطا مربوط به Autotuning چرخشی است.

خطای End2

خطای مربوط به اشباع هسته آهنی موتور که به علت عدم تطابق اطلاعات وارد شده با اطلاعات روی پلاک باشد. وارد نشدن اطلاعات به درستی هم می تواند باعث بروز این مشکل شود. راه حل رفع این مشکل نیز مانند سایر خطاها انجام مجدد Autotuning است.

خطای End3

خطای مربوط به جریان نامی موتور است. زمانی که اطلاعات جریان موتور درست وارد نشده باشد و میزان مقاومت موتور با جریان تنظیمی اینورتر تطابق نداشته باشد. راهکار این روش نیز مانند سایر موارد انجام مجدد آتوتیون است.

رفع خطای اینورتر یاسکاوا

شرکت نیرونوین به عنوان نماینده اینورتر ها و محصولات یاسکاوا این افتخار را دارد که آموزش رایگان را به مشتریان خود ارائه نماید. اگر نیاز به دریافت مشاوره رایگان دارید می توانید با شماره ۰۲۵۳۶۱۲۵ در تماس باشید. همچنین جهت جلوگیری از بروز بسیاری از خطاها این نکات را به صورت مرتب رعایت فرمایید.

۰/۵ (۰ نظر)