نمایندگی فروش اینورتر پمپ

بوستر پمپ چیست؟ چه زمانی از آن استفاده کنیم؟

یک بوستر پمپ اغلب برای افزایش فشار آب تا حد مطلوب و بهبود سرعت جریان آن توصیه می شود. آنها همچنین در کاربردهایی که یک پمپ آب نمی تواند فشار مورد نظر را ارائه دهد و اطمینان حاصل شود که پمپ های دیگر در سیستم حفره نمی شوند مفید هستند. بیایید دریابیم که پمپ های تقویت کننده چگونه کار می کنند و چه زمانی از این دستگاه های پمپاژ استفاده کنیم.

بوستر پمپ چیست؟

بوستر-پمپ-سیستم یک پمپ تقویت کننده مانند یک واسطه بین منبع آب و نقاط انتهایی مانند شیرها، شیرآلات و دوش ها عمل می کند. یک بوستر پمپ آب را از منبع می گیرد و آن را تحت فشار قرار می دهد تا فشار مورد نظر را در نقاط انتهایی بدست آورد.به طور کلی، بوستر پمپ ها تنها وسایلی نیستند که برای جابجایی آب در یک سیستم استفاده می شوند. آنها با یک پمپ منبع کار می کنند تا فشار سیال را افزایش دهند.
طیف وسیعی از کاربردها وجود دارد که در آنها بوستر پمپ ها مفید هستند. به عنوان مثال، جابجایی آب از طریق یک ساختمان بلند یا سربالایی نیاز به هد فشار بالایی دارد که این پمپ ها بتوانند آن را تحویل دهند. آبپاش ها و سیستم های پاشش فشار بالا نیز ممکن است نیاز به افزایش هد فشار داشته باشند زیرا برای عملکرد صحیح به فشار آب بالا نیاز دارند.
برخی از کاربردهای صنعتی عمده این پمپ ها عبارتند از:
  • فیلتراسیون
  • اسمز معکوس
  • تهویه مطبوع
  • تغذیه دیگ بخار
  • هر فرآیند صنعتی که نیاز به فشار بالای سیال دارد

بوستر پمپ چگونه کار می کند؟

ایده پشت بوستر پمپ افزایش فشار آب با معرفی یک پمپ اضافی در سیستم جریان سیال است. بنابراین این پمپ ها مانند هر پمپ معمولی دیگری کار می کنند.بیشتر این پمپ‌ها پمپ‌های گریز از مرکز هستند که آب را از یک منبع می‌گیرند، آن را از طریق یک پروانه (تک مرحله‌ای) یا پروانه‌های متعدد (چند مرحله‌ای) برای افزایش فشار آب حرکت می‌دهند. سپس آب با فشار بالا از طریق یک خروجی جریان می یابد.همچنین می توانید یک سری پمپ های تقویت کننده را در امتداد یک خط لوله نصب کنید تا فشار مورد نیاز را به دست آورید.

انواع بوستر پمپ

بوستر پمپ ها معمولاً به صورت پمپ های معمولی یا پمپ های با سرعت متغیر (VSD) در دسترس هستند.بوستر پمپ های معمولی – کار با سرعت ثابت فاقد پیش بینی افزایش دبی یا تنظیم سرعت است.پمپ های با سرعت متغیر (VSD) – می توانند سرعت را بر اساس نیازهای مختلف هد فشار تنظیم کنند. به عنوان مثال، اگر فشار آب در منبع متفاوت است، می توانید عملکرد بوستر پمپ را برای رسیدن به فشار نقطه پایانی مورد نیاز تنظیم کنید. این پمپ ها برای کاهش هزینه های انرژی نیز عالی هستند.

انتخاب بین پمپ های تقویت کننده چند مرحله ای و تک مرحله ای

بوستر پمپ تک مرحله ای برای خانه های مستقل و ساختمان های مسکونی که فشار مورد نیاز در آنها متوسط ​​است، بهترین گزینه است. به طور معمول، یک بوستر پمپ تک مرحله ای برای یک ساختمان کافی است. یک بوستر پمپ چند مرحله ای زمانی مفید می شود که نیاز به فشار آب بسیار بالا باشد. چنین کاربردهایی شامل پمپاژ آب در سربالایی یا برای یک منطقه مسکونی حاوی چندین ساختمان، حفظ فشار آب شهر و حمل آب از طریق یک خط لوله بسیار طولانی است.

آیا واقعاً به پمپ تقویت کننده نیاز دارید؟

در حالی که بوستر پمپ ها می توانند به شما در افزایش فشار آب کمک کنند، مهم است که بدانید فشار خروجی کم لزوماً به معنای پایین بودن فشار منبع نیست. ممکن است دلایل دیگری وجود داشته باشد که ارزش بررسی را قبل از سرمایه گذاری در پمپ تقویت کننده داشته باشد.
گرفتگی لوله‌ها: لوله‌های گرفتگی مقاومت بالایی در برابر جریان آب ایجاد می‌کنند که بر سرعت جریان و فشار آب تأثیر می‌گذارد.
پیک تقاضا: زمانی که سیستم توزیع آب پیک تقاضا را تجربه می کند، منجر به کاهش فشار آب می شود. با این حال، این شرایط همیشه ثابت نخواهد ماند.
شیر کنتور آب یا رگولاتور فشار معیوب: هر دوی این دستگاه ها نقش مهمی در حفظ فشار آب در سطح مطلوب در خط توزیع آب دارند. هر گونه ایراد در این دستگاه ها احتمالاً بر فشار آب تأثیر می گذارد.

چگونه پمپ تقویت کننده آب مناسب را انتخاب کنیم؟

انتخاب پمپ تقویت کننده مناسب کمی مشکل است. شما باید چندین فاکتور از وضعیت خطوط لوله تا سطح فشار مورد نظر را در نظر بگیرید تا نیازهای خود را برآورده کنید.به‌عنوان قدیمی‌ترین و بزرگترین توزیع‌کننده پمپ در شمال شرق، تیم متخصص ما از مهندسان Hayes می‌توانند به شما در انتخاب درست کمک کنند. سوالات خود را با ما در میان بگذارید و ما به شما در انتخاب یک بوستر پمپ ایده آل برای مطابقت با نیازهای فشار سیال و سرعت جریان منحصر به فرد شما کمک خواهیم کرد.
۰/۵ (۰ نظر)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.