برنده مسابقه هنری کلرادو از هوش مصنوعی استفاده کرد

بسیاری از ما در چند ماه گذشته با مولدهای هنری هوش مصنوعی – مانند DALL-E – سرگرم شده‌ایم، اما یک هنرمند در کلرادو قدمی فراتر گذاشت و برنده مسابقه هنرهای زیبای نمایشگاه ایالتی با اثری با کمک یک الگوریتم بود.

جیسون آلن، مدیر عامل شرکت بازی های رومیزی Incarnate Games، قطعه خود را با عنوان Théåtre D’opéra Spatial به بخش هنرهای دیجیتالی رقابت هنرهای زیبای ایالت کلرادو ارسال کرد و برنده شد. این قطعه علمی-تخیلی شکلی با لباس سفید دارد که به نظر می رسد در مقابل یک پنجره دایره ای عظیم ایستاده است – تقریباً شبیه چیزی از تپه شنی دنیس ویلنوو با خط تیره ای از The Foundation – و با استفاده از یک موتور هوش مصنوعی از Midjourney ساخته شده است.

علیرغم انتقادها، آلن پشت کارش ایستاده است. طبق پست Discord خود، او ادعا می کند که “۱۰۰ تصویر” ایجاد کرده است و “هفته های زیادی را برای تنظیم دقیق” هوش مصنوعی صرف کرده است تا به محصول نهایی خود برسد و سه مورد را برای چاپ روی بوم برای ارسال انتخاب کرده است. دستورالعمل‌های مسابقه هنرهای زیبای ایالت کلرادو، هنرهای دیجیتال را به عنوان «عملی هنری که از فناوری دیجیتال به عنوان بخشی از فرآیند خلاقانه یا ارائه استفاده می‌کند» تعریف می‌کند، که دقیقاً شبیه کاری است که آلن انجام می‌داد، اما استفاده آلن از هوش مصنوعی این سؤال را ایجاد می‌کند که آیا او را باید تجلیل کرد یا خیر؟

من فکر می‌کنم این سوال کمتر این است که آیا آلن شایسته جایزه‌اش است یا نه، و در عوض یکی از مواردی است که با هوش مصنوعی در هنر مرزبندی کنیم. در حالی که آلن برای توسعه اثر خود به هوش مصنوعی از Midjourney متکی بود، هنرمندان دیگر ممکن است از ابزاری مانند فتوشاپ استفاده کرده باشند – که ابزارهای هوش مصنوعی زیادی را در جعبه ابزار خود برای ویرایش تصویر دارد.

۰/۵ (۰ نظر)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.