استخدام به عنوان برنامه نویس PLC بدون تجربه

در دنیای امروز پی ال سی ها نقش بسیار مهمی را در دنیای اتوماسیون صنعتی دارند بنابراین برنامه نویسی پی ال سی نیز جز مشاغل بسیار مهم و در نتیجه پر درآمد تلقی می شود.در صورتی که شما به عنوان یک متخصص پی ال سی بخواهید فعالیت داشته باشید می توانید حتی در صنایعی مانند نفت، گاز، فولاد و … که از اهمیت بسیار بالایی هم برخوردار هستند مشغول به کار شوید. اما یکی از چالش هایی که پیش روی شما قرار دارد این است که به عنوان یک فرد تازه کار در این عرصه چگونه می توانید وارد بازار کار پی ال سی شوید؟ در ادامه نکاتی را به شما خواهیم گفت که اگر قصد ورود به بازار کارداشته باشید بتوانید حتی با تجربه بسیار کم و یا بدون سابقه شغلی و تنها با اتکا به توانایی های تان به شغل دلخواه خود برسید.

۱. با آموزش تا آنجا که می توانید، خود را جلوتر از جمعیت قرار دهید

پس از اینکه در رشته خود فارغ التحصیل شوید اگر در دانشگاه با یک زبان برنامه نویسی پی ال سی آشنا شوید و بخواهید با اکتفا به همان شروع به کار کنید احتمالا رقبای زیادی خواهید داشت زیرا تمام افرادی که همراه با شما تحصیلات خود را به پایان رسانده باشند نیز به آن زبان آشنایی یا تسلط دارند بنابراین لازم است تا خود را پیش بندازید و جز دسته خاص تری قرار بگیرید. در اولین قدم سعی کنید دوره های مختلف را سپری کنید و هر چه می توانید دانش خود را افزایش دهید زیرا وقتی از افراد مشابه خودتان پیشی بگیرید و مهارت های فنی خود را به روز کنید دیگر مانند PLC manهای عادی نخواهید بود و شانس خودتان را چند برابر می کنید.
«همیشه به روز باشید»

۲. خودت را بفروش!

همانطور که عنوان کردیم لازم است از دانش فنی بالایی برخوردار باشید اما اگر نتوانید مهارت تان را به خوبی ارائه نمایید عملا توانایی شما بلااستفاده خواهد بود. همیشه مدیران شرکت ها به دنبال نیروهایی هستند که برای شرکت آنها ارزش آفرین باشد و از هزینه کردن برای چنین نیرویی دریغ نمی کنند اما نکته ای که وجود دارد این است که آن مدیر چگونه باید از وجود و حضور شما آگاه شود و به توانایی هایتان پی ببرد؟ لازم است که شما بتوانید به گونه مهارت خود را عرضه کنید و آن را بفروشید. یکی از موثرترین کارها در این زمنیه داشتن یک صفحه لینکداین است که همه چیز را درباره توانایی های فنی شما بگوید. بسیاری از مدیران شرکت ها وقت خود را صرف جذب کردن نیرو نمی کنند و با مراجعه به لینکداین افراد متخصص و مورد نیاز خود را پیدا می کنند و با آنها ارتباط می گیرند بنابراین داشتن یک صفحه استاندراد در این وبسایت برای شما ضروری است.

۳. هزینه آن را بپردازید

اگر هدفی دارید و می خواهید به آن برسید باید بهای آن را بپریدازید. گاهی ممکن است مجبور شوید به شهر دیگری سفر کنید و برای مصاحبه مسافت های گوناگونی را طی کنید تا به شغل مد نظر خودتان برسید. حتی گاهی ممکن است اوایل کار با حقوق کم کار کنید تا سابقه شغلی خوبی برای خود بسازید. در ابتدای حرفه ی خود از این موارد نترسید.

۴. یک پیشنهاد غیر قابل رد شدن ارائه دهید

اگر به کار خودتان اعتماد دارید می توانید بگویید که من به توانایی های خودم بسیار ایمان دارم بیایید  مدتی را با هم کار کنیم و سپس بر سر مبلغ توافق کنیم. و یا حتی اگر برای تان مقدور است بگویید که حاضر هستید تا مدتی را برای شان رایگان کار کنید، این امر باعث می شود تا هم رزومه شما تکمیل شود و هم اعتماد سازی انجام شود.

۵. انتظار نداشته باشید که در ابتدا پشت میز بنشینید

همیشه افراد جوان پس از فارغ التحصیل شدن انتظار دارند تا پیشت میز بنشینند و تنها کارهای برنامه نویسی مختص به یک کارشناس پی ال سی را انجام دهند، اما واقعیت امر این است که در ابتدا باید از انجام هیچ کار بیم نداشته باشید(حتی شاید لازم باشد تا یک سری کارهای یَدی را نیز انجام دهید).بنابراین اگر از شما خواسته شد تا برخی سیم کشی ها یا کارهای سخت را انجام دهید فکر نکنید که به شما توهین شده است زیر این ابتدای راه است. انجام این کارها می تواند تجربیات مفیدی را برای شما به همراه داشته باشند که در آینده نیز بتوانند به کمک شما بیایند. در راه تبدیل شدن به یک متخصص اتوماسیون باید گام های اولیه را قدری محکم تر بردارید.

مطلب آخر

شاید نکات دیگری باشد که بتوان به آنها اشاره کرد اما مهمترین مطالب همین مواردی بود که به آنها اشاره کردیم. شما در ابتدای کار تنها لازم است تا به کارفرما ثابت کنید که به دنبال ایجاد یک تحول و اثر بخشی در سیستم آنها هستید نه اینکه در گذشته چه نوع دانشجویی بودید. اگر بتوانید خودتان را ثابت کنید و این اطمینان را بدهید که سیستم را جدا از منافع خود نمی بینید و حاضرید برای موفقیت آن هر کاری را انجام دهید بدون شک مورد توجه هر مدیری قرار خواهید گرفت و به مرور تبدیل به یک متخصص خواهید شد که می تواند در آمد بسیار خوبی را کسب کند.
۰/۵ (۰ نظر)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.